Implant - co to takiego?

To najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego, zdrowego uśmiechu.

Implant odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający nowy ząb.


Metalowy element, wprowadzony chirurgicznie w kość szczęki swym wyglądem przypomina niewielką śrubkę o średnicy kilku milimetrów i długości ok.1cm. W przybliżeniu posiada wielkość naturalnego korzenia, który stanowi trwały i solidny fundament pracy protetycznej umocowanej na implancie.

Podstawowym materiałem z jakiego robione są implanty jest tytan - jest to jedyny jak dotąd wykryty pierwiastek, który łączy w sobie dwie bardzo ważne  z punktu widzenia zastosowania cechy:

Jest BIOZGODNY czyli doskonale tolerowany przez organizm, elementy tytanowe traktowane są niemalże jak „własne ciało organizmu”,

Jest WYTRZYMAŁY gdyż potrafi znieść obciążenia w jamie ustnej takie same jakim poddane są korzenie naturalnych zębów.

Przez lata lekarze stosowali różne rodzaje implantów, aby zastąpić brakujące części ciała, jak na przykład stawy biodrowe czy barkowe. Dzisiaj w podobny sposób istnieje możliwość uzupełnienia brakujących zębów. Implanty zębowe stały się najbardziej realnym i estetycznym sposobem rekonstrukcji zębów dla tysięcy pacjentów. Dzięki implantom można zaproponować uzupełnienie każdego brakującego zęba przywracając utracony komfort i estetykę.